Натуральні і синтетичні ефірні олії, в чому різниця.

Ефірні олії запрошують у подорож
01.03.2018
Протягом століть ефірні олії застосовувалися для відновлення розуму, тіла і духу. Висококонцентровані, вони в 75-100 разів ефективніші, ніж сушені трави. В ароматерапії використовується тільки найвищий рівень ефірних олій, терапевтичний, для підтримки доброго здоров’я і гарного самопочуття. Ефірні олії мають бути натуральними, чистими, правильно отриманими, до них нічого не додається і з них нічого не забирається. Менш якісні ефірні олії застосовуються в парфумах, ароматах, ароматизаторах та миючих засобах і практично не мають терапевтичних переваг.
Здається все так просто. І в цьому вся складність. Попит на ефірні олії з кожним роком зростає, а якісної сировини стає менше. Отримання якісних ефірних олій вимагає значних фінансових затрат. Успіхи хімічної промисловості все значніші і сьогодні немає проблеми відтворити більшість природніх запахів, замінивши їх синтетичною речовиною і крім того, це відчутно дешевше. Але ефірні олії є надзвичайно складними хімічними сполуками, які складаються з десятків і сотень хімічних речовин, їх неможливо синтезувати і відтворити повну формулу ефірної олії. Наприклад ефірна олія лаванди складається з понад 240 хімічних компонентів, а ефірна олія мірри – з понад 500.
Ефірні олії, які сьогодні можна побачити на світових ринках, фахівці ділять на декілька груп (Dr. Cole Woolley, the essential oil explorer)
Найвищий рейтинг – справжні ефірні олії ( 100% Pure&Natural)
Ніяких доданих хімікатів. Ніяких добавок ароматичних речовин для парфумерії. Жодних додаткових природних ефірних олій або природних ізолятів немає.
Відповідний % склад діючих речовин.
Справжні – означає правильний ботанічний вид (без включення менш значущих видів). Це комплекс всього – насіння, вирощування (грунт, умови, догляд), дотримання всіх умов високоякісного процесу дистиляції (обладнання, технічні параметри) безпосередня близькість до місця збору сировини.
Маніпулятивні (Natural + Natural)
В цю групу входять ефірні олії, які виробник розводить на рослинних оліях і вміст ефірних олій складає 5 -20% в суміші. Тобто, все натуральне, але розведене і на етикетці про це не вказано. У Франції дозволено називати 100% натуральною ефірну олію лаванди, якщо лаванди там 5%.
Сюди також входять ті ефірні олії, в які додають невелику кількість однієї або двох натуральних олій, щоб зробити запах ефірної олії кращим. Наприклад: додають 1% ефірної олії герані та 1% ефірної олії римської ромашки до ефірної олії лаванди, щоб маніпулювати її кінцевим ароматом: більш квітковий, досить виразний. Або підміняють правдиву лаванду на лавандин (гібрид лаванди). Звичайно лавандин містить високий рівень камфори, майще не містить лавандулол і його легко ідентифікувати. Тим не менше, в Тасманії вирощують лавандин, з якого отримують ефірну олію з природньо низьким вмістом камфори, яка імітує склад справжньої лаванди. Тільки завдяки аналізу складу цієї ефірної олії лавандину за допомогою газової хроматографії високої розподільної здатності і в порівнянні зі стандартом чистої справжньої даванди можна ідентифікувати цей гібрид лавандину.
Парфумерні (Synthetic + Natural)
Ці “ефірні олії” мають синтетичні складові, що підвищують аромат, які додають до природніх ефірних олій. Це, як правило, робиться для “приховування” нижчих ботанічних видів або низької якості ефірних олій. ПРИКЛАД: додають 5% ліналіацетату до лаванди, щоб прикрасити його “квітковим” ароматом. Сьогодні більша частина лавандової олії, яку продають в світі, являє собою гібрид лаванди – лавандин, який вирощують і дистилюють повсюдно. Лавандин часто нагрівають до температури випаровування камфори, додають синтетичний ацетат ліналіла для покращення запаху і продають як ефірну олію лаванди. Лаванда має протиопікову дію, а у лавандина ця дія відсутня, і при нанесенні на шкіру під дією камфори додається ще й хімічний опік. Така фальсифікація має серйозні наслідки.
Синтетичні (Syntetic)
Це найнижчий сорт “ефірних олій” на ринку. В цих “оліях” жодна з молекул не є природною. Всі молекули синтетично виготовляються на хімічному заводі. Існують повністю синтетичні олії з ароматом, «ідентичним натуральному». Такі олії не містять рослинних компонентів і зовсім позбавлені їх цілющої сили. Тут хімічними засобами всього лиш відтворюється аромат рослини. Хімічні речовини нагадують добре відомі запахи: ацетат бензилу – запах жасмину, дифеніловий ефір – герані, ацетат ізобарналу – фіалки, ацетат ліналоола – бергамота і лаванди, фенілетіловий спирт – трояндової олії і т.д
Тривають успішні роботи зі створення все нових і вдосконалення старих синтетичних ефірних олій. Наприклад, вчені при з’єднанні чотирьох спиртів – санталідола, сантала-А, елесанта і еженола – отримали продукт, який майже не відрізняється запахом від запаху ефірної олії сандалу. Для отримання подібності по запаху було підібрано ще близько 20 компонентів. Запах майже повністю співпав з запахом жасмину. Нагадаємо, що натуральна ефірна олія жасмину містить більше 500 компонентів.
Але синтетичні аналоги рослинних ефірних олій не впливають на організм аналогічно натуральним, хоча мають подібний аромат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *